پرینتر سه بعدی در مدارس، تحولی جدید در آموزش

گسترش صنعت چاپ در صده اخیر تغییراتی اساسی درسیستم آموزش را رقم زده است.در حال حاضر ما با یک پیشرفت جدید در شکل جدیدی از آموزش توسط پرینتر‌های سه بعدی روبرو هستیم.

پرینتر سه بعدی چیست ؟

درست همانند پرینتر‌های سنتی، در اینجا نیز فایل‌ها چاپ می‌گردند، تفاوت در این است که به جای متن و تصاویر، طرح‌های سه بعدی اشیا برای چاپ به دستگاه ارسال می‌گردد.

اهداف استفاده از چاپگرهای سه بعدی در مدارس جهت آموزش

اهداف آموزشی

طراحی و پرینت سه بعدی اشیا نه تنها بسیار سرگرم کننده و آموزنده است، که دراین میان کودکان دانش خود را گسترش داده و طیف وسیعی از مهارت ها را توسعه می‌دهند.

آموزش مبتنی بر دیدن

به عنوان مثال: اشکال فضایی کلاس‌های ریاضیات، قطب هاو ساختارهای مولکولی و سلولی درک بهتری از دروس را برای دانش آموزان فراهم می‌نمایند.

ساخت لوازم کمک آموزشی توسط دانش آموزان

یکی از راهکارهای یادگیری بهتر ساخت لوازم کمک آموزشی توسط خود دانش آموزان جهت درک بهتر مباحث درسی و یا یادگیری بهتر آن است.

هر آن چیزی که در مدرسه نیاز است

دانش آموزان میتوانند وسایل مورد نیاز خود و یا کلاس درس را درست کنند . همانند نگه دارنده گچ و یا ماژیک وایت برد، تخته پاک کن، هدایا برای جلسات اولیا و مربیان، تابلوهای تبلیغاتی، قاب و…

پرورش روحیه کار گروهی

به لطف پرینتر‌های سه بعدی قادر خواهند بود پروژهایی فراتر از کاغذ و قلم و چسب را برای دانش آموزان تعریف نموده و پروژهایی وابسته به کار‌گروهی را برای دانش‌آموزان تعریف کنند.

مهارت هایی که توسط چاپگر های سه بعدی در دانش آموزان/دانشجویان شکوفا می گردد

  • توانایی های زبانی(نرمافزار،کار با وب سایت های فارسی و انگلیسی)
  • صبر و پایداری
  • موفقیت، باعث بیشتر شدن اعتماد به نفس
  • آگاهی و تخیل
  • طراحی، مهندسی، مهارت های کامپیوتر
  • ریاضی، فیزیک، شیمی