تحول در آموزش با پرینتر های سه بعدی

IZA Cube اولین پرینتر سه بعدی تولید شده برای مدارس و کودکان در ایران است.

پرینتر های سه بعدی فعلی در بازار ایران و دیگر کشورها معمولا با رویکرد مصارف صنعتی و خانگی بوده و طراحی آنها بگونه ای است که کاربر آنها یک فرد بالغ است.

تعداد تولید کنندگان پرینترهای سه بعدی مخصوص آموزش در دنیا از ۱۰ مدل بیشتر نبوده و IZA Cube یکی از ۱۰ پرینتر تولید شده برای مدارس و کودکان است.

امنیت

امنیت در پرینت سه بعدی برای مدارس و کودکان مهمترین چالش پیش روی طراحان و سازندگان پرینتر های سه بعدی است. چالش بزرگ طراحان چگونگی حفاظت از دستان کنجکاو کودکان بدون کم نمودن کارایی های پرینتر سه بعدی است، حس کنجکاوی در کودکان یک حس طبیعی و بسیار قوی در جهت کشف دنیای پیرامون بوده و تقریبا غیر قابل متوقف کردن است، مخصوصا در مقابل دستگاهی که محورهای در حرکت آن در حال ساخت قطعه ایست که کودک آنرا طراحی نموده.

بسته بودن پرینتر سه بعدی IZA Cube

یکی از مهمترین نکات دور از دسترس بودن قطعات پرینتر سه بعدی برای کودکان است، که از تماس تصادفی دست با قسمت های داغ و در حال حرکت جلوگیری می نماید. سیستم هوشمند تعبیه شده در پرینتر سه بعدی IZA Cube در صورت تماس دست کودک با یکی از محورهای در حال حرکت بلافاصله حرکت محور را متوقف می نماید.

چراغ های ال ای دی هشدار دهنده

ال ای دی های تعبیه شده در داخل پرینتر سه بعدی IZA Cubeدر شرایط کاری متفاوت باعث تغییر رنگ محیط داخلی پربنتر سه بعدی می گردند.از این تکنیک جهت بوجود آوردن هشدارهای بصری و کاملا قابل رویت برای دانش آموزان و کودکان استفاده می گردد.

عدم استفاده از قطعات رسانای برق

برق جزو لاینفک هر دستگاه الکترونیکی برای کار است و پرینتر های سه بعدی نیز از این امر مستثنی نیستند. امکان اتصال کوتاه در وسایل برقی به دلایل متفاوت امری اجتناب ناپذیر است که معمولا با وسیله ای به نام فیوز در صورت نوسانات برق از آسیب به دستگاه جلوگیری می گردد، IZA Cube پا را فراتر از آن گذاشته و به لطف طراحی بدنه و قطعات کاملا عایق حتی در صورت بوجود آمدن اتصال کوتاه در داخل دستگاه هیچ قسمتی از دستگاه حتی پیچ ها نیز حاوی هیچ گونه جریان برقی نخواهند بود.

صفحه شیشه جهت پرینت سه بعدی

قطعه مورد نظر بر روی صفحه ای از جنس شیشه پرینت سه بعدی می گردد و پس از اتمام پرینت سه بعدی با خروج شیشه از محفظه پرینتر قطعه قابل جدا سازی است، ما حتی از این نکته که شیشه خود می تواند خطری برای کودکان محسوب گردد نیز چشم پوشی ننموده ایم،چرا که به لطف طراحی منحصر به فرد IZA Cube فقط والدین و یا مربی قادر خواهند بود تا صفحه شیشه ایی را از دستگاه خارج نمایند.

سهولت در کار

کار با پرینتر سه بعدی IZA Cube برای دانش آموزان و کودکان بسیار راحت بوده و بدون کمک والدین قادر خواهند بود طرح مورد نظر خود را به راحتی پرینت سه بعدی نمایند.

پرینتر سه بعدی IZA Cube

کاربری آسان، ۱ سال گارانتی و ۳ سال خدمات پس از فروش

کنترلر باکس

کلید روشن/خاموش، نمایشگر کاراکتری، چراغ ها،اسلات کارت حافظه، درگاره شارژر یو اس بی و ورودی برق تماما بر روی کنترلر باکس تعبیه گردیده که این امر خود موجب سهولت در کارکرد هر چه آسانتر می گردد.

خروجی درگاه USB

درگاه یو اس بی با خروجی ۵ ولت ۳ آمپر جهت شارژ تلفن همراه، تبلت و وسایلی که با یو اس بی شارژ می شوند.

IZA Cube پرینتری برای دانش آموزان ، نوجوانان و کودکان

پرینتر سه بعدی IZA Cube اولین چاپگر سه بعدی مخصوص آموزش، نوجوانان و کودکان با رعایت کلیه نکات امنیتی است.

در دسترس نبودن قطعات متحرک، چراغ های هشدار دهنده، عدم امکان در آوردن شیشه و کاربری آسان توسط کودکان باعث گردیده پرینتر سه بعدی IZA Cube بهترین گزینه برای آموزش و کودکان گردد.

پرورش خلاقیت در کودکان

پرینتر سه بعدی IZA Cube بهترین وسیله برای پرورش خلاقیت و شکوفایی در کودکان است، با IZA Cube کودکان قادر خواهند بود تخیلات خود را به اجسامی قابل لمس تبدیل نمایند.

پرورش روحیه کار گروهی

تعریف پروژه های مرتبط با سرفصل های درسی و انجام و تکمیل آنها توسط گروهی از دانش آموزان باعث پرورش روحیه کارگروهی در دانش آموزان می گردد.

یادگیری بهتر مفاهیم درسی

یکی از مزیت های استفاده از چاپگر های سه بعدی در امر آموزش درک بهتر و عمیق تر مفاهیم درسی توسط دانش آموزان است. در مقاطع بالاتر درسی دانش آموزان قادر خواهند بود تا وسایل کمک آموزشی را خود طراحی نموده و توسط پرینتر سه بعدی IZA Cube چاپ نمایند.